Walentynkowe prezenty dla niej i dla niego

Walentynki

Walentynkowe prezenty dla niej i dla niego

Początek roku obfituje nam w mnóstwo przeróżnych świąt i innych okazji, jakbyśmy mało mieli jeszcze po grudniu kiedy wypadały święta Bożego Narodzenia i Sylwester. Jednak tu okazuje się iż tylko dwa tygodnie pozostały do Walentynek. Mnóstwo ludzi wzbrania się przed tym świętem, ale jest jedna grupa, która czeka na nie z utęsknieniem. Tą grupą są oczywiście zakochani bo to w końcu ich święto.

Walentynki są świetną okazją do celebrowania swojego związku, właściwie bez znaczenia czy jest on jeszcze w swej pierwszej, najbardziej romantycznej fazie, czy też jest to już związek po przejściach. Takie pary ze stażem właśnie jeszcze bardziej powinny świętować fakt, że są ze sobą już tak długo, pomimo wielu wzlotów i upadków. Choć tego dnia powinni odpocząć od swych codziennych obowiązków, które wpływają na to iż ich namiętność zdaje się być przygasła, i skupić się na sobie wzajemnie.

Niekiedy warto jest zaskoczyć drugą połówkę i sprawić jej na Walentynki prezent, aby pokazać że nadal się o niej pamięta. Będzie to miły gest, który obudzi pozytywne emocje. Lecz gdy wydaje się, że już tak dobrze znamy osobę, z którą spędziliśmy tyle czasu to niekiedy ciężko jest wybrać taki upominek. Spróbuję zatem pomóc w tej kwestii.

Przede wszystkim prezent na Walentynki nie powinien być praktyczny. Kupienie wiertarki dla faceta albo robota kuchennego dla kobiety do kretyński pomysł. To musi być coś czego sami sobie nie kupią bo szkoda by im było na to wydawać pieniądze.

Walentynkowy prezent dla kobiety

Fajnym pomysłem na prezent dla kobiety będzie coś z biżuterii. Każda kobieta zwykle bardzo się cieszy z podobnego podarku. Problemem jest to, że często mężczyźni nie mają wyczucia gustu i nie wiedzą jaki wzór biżuterii kupić. Pewnym rozwiązaniem jest w tym wypadku szkatułka na biżuterię. Jest to przedmiot, który kojarzy się z biżuterią, jest ładnie wykonany i gustownie się prezentuje. Moim zdaniem szykowna szkatułka na biżuterię jest pomysłem na prezent, jakiego kupienie powinno sprawić mężczyźnie mniej problemu niż zakup kolczyków albo bransoletki. Może i nawet szkatułka na biżuterię jest pod pewnym względem prezentem praktycznym, ale nie z tych jakie kupuje się sobie podczas zwykłych zakupów.

Walentynkowy upominek dla mężczyzny

Jeśli jesteśmy już w temacie szkatułek to spróbuję także podsunąć pomysł na prezent dla mężczyzny. Oczywiście faceci nie noszą biżuterii (chyba, że okazyjnie spinki do mankietów albo szpilkę do krawatu). Funkcję ozdobną dla mężczyzn spełniają za to zegarki. Dla dbającego o swój wygląd mężczyzny elegancki zegarek jest niezbędnym dodatkiem do garnituru. Niektórzy mężczyźni noszą takie również na co dzień jeśli pracują pod krawatem, ale większość zakłada je na specjalne okazje.

Wydaje mi się zatem iż interesującą koncepcją na prezent walentynkowy dla mężczyzny jest szkatułka na zegarki. Grzechem by było trzymać drogi zegarek po prostu w szufladzie. Dzięki wyściełanym miękkim materiałem obiciu w środku szkatułka na zegarki pomaga chronić zegarek przed zarysowaniami i kurzem. Jestem przekonany, że taka elegancka szkatułka na zegarki sprawi przyjemność niejednemu mężczyźnie. Szczególnie jeśli lubi takie gadżety jak drogie zegarki i ma ich kilka sztuk.

Walentynki to jednak nie tylko prezenty. To dzień, w którym powinno się sobie okazywać uczucia i namiętność. Warto wybrać się do restauracji albo na jakąś imprezę, a potem przedłużyć wieczór i spędzić noc w hotelu żeby nie trzeba się było przejmować powrotem do codzienności (babcia zaopiekuje się dziećmi). Choć raz w roku można sobie pozwolić chyba na taką ekstrawagancję.